Huawei P40 Pro akıllı telefonuna dair yok artık dedirtecek bir özellik sızdırıldı.

Bundan yıllar önce Samsung arkasında kocaman bir kamerası olan Galaxy Zoom modeli ile karşımıza çıkmıştı. Telefon 10X optik zoom yapabiliyordu ve ürünün popülaritesini gören Güney Koreli üretici bir yıl geçmeden Galaxy K Zoom adını verdiği daha ince ama yine 10x optik zoom özelliğine sahip bir telefon ortaya koymuştu. Zaman geçti ve Huawei P40 Pro 10x optik zoom özelliğini telefonun arkasında kocaman bir çıkıntı olmadan gerçekleştirebilecek.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Huawei yeni nesil telefonunda yeni nesil bir periskop lens kullanacak. Bildiğiniz üzere Huawei P30 Pro dünyanın ilk periskop lensine sahipti ve OPPO Reno 10X Zoom da persikop lensli ikinci telefon oldu. Her iki telefon da 5X optik 10x hybrit zoom yapabiliyordu.

Bugün ise Ming-Chi Kuo’dan, periskop telefoto lensleri ile donatılmış birçok Huawei telefonu 2020 yılında göreceğimizi müjdeledi. Anladığımız kadarıyla bu donanım orta segment cihazlardan birine ya da birkaçına gelecek. Bakalım nasıl bir ürünle karşılaşacağız?