Huawei’nin sevilen telefonlarından P Smart için güncelleme paylaşıldı. İşte güncellemeye ilişkin tüm bilgiler…

Ülkemizde epey satan telefonda dilerseniz HiCare App aracılığıyla güncelleme talebinde bulunabilirsiniz. FIG-LX1 9.1.0.115 (C432E5R1P3) yapı numarasını taşıyan güncelleme ülkemizde başlar başlamaz gelişmeleri sizlere aktaracağız.

EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeriyor.

EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.

Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler yapıldı. Güncellemeyi en kısa sürede edinmenizi tavsiye ederiz.