Yükselen akıllı telefon markalarından Huawei’nin üzerinde çalıştığı yeni çerçevesiz ekranlı Nova 2S telefonu hakkında bazı bilgilere ulaşıldı.

Geçen hafta Huawei, Nova 2s akıllı telefonunu 7 Aralıkta piyasaya çıkacağını doğrulamak için resmi bir poster yayınlamıştı. Huawei Nova 2s’in fotoğrafları ve tanıtım posterlerinin bir kısmı resmi lansman öncesinde sızdırıldı. Nova 2s’in ilginç yanı ise çerçevesiz ekrana sahip olmasına rağmen küçükte olsa alt çerçeveye ana menü tuşununsığdırılmış olması.

Nova 2s’in, 18:9 en-boy oranını destekleyecek 6 inçlik bir ekranla geleceği yönünde söylentiler var. 2160 x 1080 piksel FHD+ ekran çözünürlüğüne sahip olacak telefonun ekranın altında bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor.

Nova 2s’in alt tarafında 3.5mm ses çıkışı, USB-C bağlantı noktası ve harici bir hoparlör ızgarası mevcut. Ses yükselticisi ve Güç tuşu, telefonun sağ kenarında bulunuyor.

Kirin 960 yonga seti Huawei Nova 2s’e güç sağlayacak. Bununla birlikte, yeni bilgiler, güç tüketimini kontrol etmek için Kirin 960’ın küçültülmüş bir versiyonu tarafından yönlendirileceğini gösteriyor.

Nova 2s’in ön yüzünde 20 megapiksel çift kamera bulunuyor. Telefonun arka tarafında 20 megapiksel + 16 megapiksel çift kameralar yer alıyor. Önceki raporlar, NFC, Hi-Fi ses desteği ve EMUI 8.0 arayüzü ile Android 8.0 Oreo işletim sistemi gibi diğer özelliklerle donatılmış olacağını belirtmişti. Şimdi gözler Nova 2S ile ilgili önümüzdeki günlerde yapılacak olan resmi tanıtıma çevrildi.