Huawei şirketi tablet sektöründe bu kez de MatePad 10.4 cihazıyla kendisini gösterecek. İşte detaylar…

Çin’de popüler olan bazı e-ticaret sitelerinde rezervasyon fiyatı, özellik ve tasarım detaylarının yayınlanması ile tanıtımına günler kala netleşen Huawei MatePad 10.4, isminden de anlaşılacağı gibi 10.4 inç boyutunda bir ekran ile gelecek. Kirin 810 yonga setinin yanında 6GB ve 4GB RAM kapasiteli iki sürüm ile pazara sunulacak olan tablet, 64GB ve 128GB kapasiteli dahili depolama seçeneklerini barındıracak. Aynı zamanda 9 mm kalınlığında ve 810 gram ağırlığında olacak olan MatePad 10.4, 7.250 mAh kapasiteli bir pilden güç alacak.

Hem Wi-Fi hem de LTE desteğinin sunulacağı tablet, önde bir ve arkada bir olmak üzere toplam iki adet kamera sensörüne ev sahipliği yapacak. Her iki kameranın da 8 megapiksel çözünürlüğe sahip olacağı da yapılan iddialar arasında yer alırken, EMUI 10.1 Lite arayüzünü bu cihazda görebileceğimizi belirtelim.

Tüm bunların yanı sıra kalem desteği ile de kullanıcılarına harika bir deneyim yaşatacak olan MatePad 10.4, USB Type-C çıkışı ile modern bir tablet olduğunu da fazlasıyla hissettirecek. Tablete ilişkin tüm detayların 23 Nisan 2020 tarihinde açıklanması bekleniyor.