Huawei markası hem giriş hem üst segment için pek çok akıllı telefon piyasaya sürmekte olup bu kez Enjoy 10e ile giriş segmenti hedefliyor.

Her yıl akıllı telefon pazarındaki payını biraz daha arttıran Huawei, uygun fiyatlı model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Amerika ve Trump hükümetinin tüm engellemelerine karşın Samsung ile arasındaki farkı kapatan Huawei, önümüzdeki yıllarda zirveye yerleşecek gibi görünüyor. Bu bağlamda satıştaki giriş seviyesindeki model sayısını arttırması gereken Çinli şirket harekete geçmiş durumda.

Çin’in sertifikasyon kurumu TENAA’dan sızdırılan bilgilere göre Huawei önümüzdeki günlerde Enjoy 10e modelini tanıtacak. 1 Mart’ta satışa sunulması planlanan model özellikleri itibariyle giriş segmentine hitap edecek ve uygun bir etikete sahip olacak.

Sızdırılan bilgilere göre Huwaei Enjoy 10e MediaTek tarafından üretilen Helio P35 yonga setinden güç alacak. Henüz RAM ve dahili depolama ayrıntıları bilinmeyen telefonun 5000 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir bataryadan beslenmesi bekleniyor. Böylece ürünü uzun süre boyunca şarj etmeden kullanmak mümkün olacak ve bu güzel bir avantaj olarak gözüküyor.