Huawei son günlerde kullanıcı dostu bir tutum sergiliyor. Ekran kırılma garanti süresine dair önemli bir kolaylık sundu.

Huawei ekran kırılma garantisini 1 yıla çıkarmış durumda. Oppo bu süreyi 6 ay olarak belirlemişti ama Huawei bu süreyi uzun süre 3 – 6 ay arasında sürdürdükten sonra Huawei P30 ve P30 Pro serilerinde 1 yıla çıkarttı. Bu oldukça önemli bir durum zira bu olay aslına bakarsanız telefonun ikinci el değerini de ciddi anlamda arttırıyor.

Bu kampanyanın 10 Temmuz ile 31 Temmuz arasında alınan P30 ve P30 Pro‘larda geçerli olduğunu unutmayın. Bu arada telefonu almakla da bu garanti süreci başlamıyor. Telefonu aldıktan sonra Huawei‘nin kendi uygulamalarından birisi olan HiCare programına telefonunuzu kaydettirmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzun ekranı her ne sebeple olursa olsun; kırılırsa tek seferliğine Huawei tarafından değiştiriliyor. Sadece tek sefer için bu garanti geçerli bunu da belirtelim…

Bu kampanyanın 6 aylık versiyonlarından birisini Samsung da yapmıştı ama o kampanya şimdilik bitti. Bunun da altını çizelim.Bakalım Huawei’nin bu kampanyasına ilgi olacak mı?