Huawei, başta ABD’nin sert politikalarına rağmen hala iyi bir konumda ve üçüncü çeyrekte de yükselişini sürdürmüş gözüküyor.

Üçüncü çeyrek dönemine baktığımızda Huawei’in akıllı telefon satışlarının istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz. 2019’un ilk üç çeyreğinde akıllı telefon sevkiyatı yıllık % 26 artışla 185 milyon adeti aşmış durumda. Tabii bu satış adetinin içerisinde Honor marka akıllı telefonlar da yer alıyor.

Şirket ayrıca bilgisayar, tabletler, giyilebilir ürünler ve akıllı ses ürünleri gibi diğer yeni işletmelerde de hızlı bir büyüme kaydettiğini belirtiyor.

Bundan sonraki süreçte tanıtılacak Huawei ve Honor akıllı telefonlarda Google uygulama ve servislerinin olmamasının satışları ne derece etkileyeceği merak konusuydu. Huawei Mate 30 serisi ilk etapta Çin’de kullanıcılarla buluştu, fakat Google uygulamalarının olmaması Çinlileri çok fazla ilgilendiren bir durum değildi. Tam aksine Amerikan Hükümeti’nin yaptırımları sonrası Çinli kullanıcıların Huawei’e daha fazla bağlılık gösterdiğinden söz edebilirsiniz. Bakalım ilerleyen süreçte neler yaşanacak?