HTC’nin üst segment modellerinden HTC U11 için Android Oreo 8.0 güncellemesi yayımlandı.

Tayvanlı teknoloji devi HTC, amiral gemisi modeli HTC U11 için güncelleme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Aylık olarak sunulan güvenlik güncellemelerini bu zamana kadar aksatmadan sunan HTC, şimdi de HTC U11 için Android 8.0 Oreo güncellemesinin dağıtımına başladı.

HTC U11 için Android 8.0 Oreo güncellemesi ilk etapta HTC’nin anavatanı Tayvan’da indirime sunulmuş durumda. v2.31.709.1 yapı numarasına sahip olan güncelleme yaklaşık olarak 1.33 GB boyutunda. OTA üzerinden sunulan güncelleme ile gelen yenilikler U11 sahiplerini sevindirecek türden.

HTC U11’e Android Oreo ile gelen yenilikler
HTC U11 için Android 8.0 Oreo güncellemesi, Kasım ayı Android güvenlik güncellemelerini barındırıyor. Bu sürüm ile Oreo’nun API’ları arasında yer alan PIP yani resim içinde resim modu sisteme ekleniyor. Bildirim erteleme, simge düzenleme, uygulamalar için P3 Gamut desteği, Android Oreo API’ları, yeni emojiler, pil ve performans geliştirmeleri güncelleme içeriğinde yer alıyor.

Ayrıca HTC U11’in Bluetooth sürümü ise 5.0’a yükseliyor. Bu sayede kablosuz kulaklık ve ses sistemlerine daha kaliteli bir ses aktarımı sağlanıyor. Şimdilik Avrupa ve Amerika’da sunulmayan bu güncellemenin Aralık veya Ocak ayı içerisinde küresel olarak sunulacağını tahmin ediyoruz.

HTC, üst segment ürünlerine destek vermeyi ihmal etmiyor fakat orta segment ve giriş segmentte özellikle yazılımsal destek anlamında büyük şikayetler var.