Akıllı telefon kategorisinde işleri rayına bir türlü oturtamayan HTC, şimdi ise gözünü 5G pazarına dikti.

Tayvanlı teknoloji devi HTC için tuhaf bir dönem yaşanıyor. Zira bildiğiniz üzere HTC 2018 yılında Google ile bir anlaşma yaptı ve tüm mobil ekibini 1,1 milyar dolara Google bünyesine geçirdi. Yani tüm HTC çalışanları Google çalışanı oldu. Bu anlaşmayı bu kadar biliyoruz ve bunun arkasında başka bir anlaşma var mı bilemiyoruz ama bugün HTC 5G telefonlar ile ilgili ilk kez konuştu.

HTC‘nin çiçeği burnunda CEO’su Yves Maitre bugün yaptığı açıklama ile mobil pazarda beklentileri arttırdı. Zira HTC markası özellikle Android kullanıcıları tarafından oldukça sevilen bir marka. İlk Android telefon üreticisi olan HTC’nin 2020 yıı planlarından bahseden Yves Maitre şunları söyledi.

“HTC olarak yeni ürünlere odaklanmış durumdayız. 5G teknolojisine sahip bir telefon hazırlıyoruz ama bu konuda fazla detay veremeyeceğim. Kısa süre içinde yeni telefonumuzun tanıtımını yapacağız.“

HTC cephesinden gelen bu açıklamayla birlikte HTC’nin yakında 5G teknolojili yeni bir akıllı telefon satışa sunacağı kesinleşmiş oldu.