Akıllı telefon pazarında son zamanlarda önemli sıkıntılarla boğuşan HTC, buna rağmen yeni bir akıllı telefon daha satmaya hazırlanıyor.

HTC, dünyanın ilk Android telefon üreticisi. İnovasyonlar tarafında dünyanın en agresif üreticisi. Tegra platformunu telefonlarda kullanan büyük şirket. 3D destekli ilk telefonu bize sunan üretici. HTC ile ilgili daha çok şey söyleyebiliriz. Zira geçmişinde birçok ilk ve farklılık var. Böyle bir şirketin bu hale gelmesi ne üzücü değil mi? HTC 2020 yılında sesiz bir dönem geçiriyor. Ama gelen bilgilere göre bu sessizlik bozulmak üzere.

HTC gibi yanlış yönetilen birçok mobil üretici oldu ve hepsi ya battı ya da batmak üzere. BlackBerry, Nokia, Sony, LG ve HTC. Bu yanlış yönetimlerin sonucunda pazardan çekilme noktasına geldiler. Hatırlayacaksınız HTC, geçtiğimiz yıl 1,1 milyar dolar karşılığında tüm mobil ekibini Google‘a devretmişti. Bugün gelen bilgilere göre HTC bu yıl içinde bir amiral gemisi tanıtacak.

Telefon ile ilgili net bir bilgi yok ama tanıtımın Haziran ayı sonunda yapılacağı da kulislerde dolaşan bir dedikodu. Her yıl düzenli olarak zarar eden şirketlerden birisi olan HTC Mobil tarafının bu telefon ile düzlüğe çıkmasını beklemek mümkün değil. HTC’yi kurtaracak olan şey orta segmentte Çinli üreticiler ile rekabet edebilecek modelleri pazara sunmasıdır. Bakalım HTC bu konuda başarılı olabilecek mi? Bu sorunun cevabını zaman içerisinde öğreneceğiz.