Honor markasının 10X 5G akıllı telefonu görünen o ki kamera tarafında dikkat çekecek özelliklere sahip olacak.

Honor X10’un arka tarafında bulunan üçlü kamera kurulumu, tasarımsal olarak cihazı üst seviyeye çıkarıyor. RYYB filtreli Sony IMX600y sensörlü 40 megapiksel ana kamerası ile üst düzey çekimler yapabilecek olan cihaz, bu ana kameraya ek olarak 8 megapiksel ultra geniş açılı ikinci ve 2 megapiksel çözünürlükte makro kamerayı dikdörtgen platformda bulunduruyor. Ön tarafta pop-up mekanizmalı 16 megapiksel çözünürlüklü ön kamerası ile birlikte son dönemde pek tercih edilmeyen bir tasarımı bizlerle buluşturan cihaz, tasarımsal olarak gerçekten cezbediyor. Pro sürümünde de aynı ön kamera özellikleri bulunuyor.

Pro sürümüne geldiğimiz zaman ise ufak; ancak son derece önemli bir farklılık ile karşılaşıyoruz. Arka tarafta bulunan üçlü kamera kurulumu X10’dan birkaç detay ile ayrılan X10 Pro, 5x optik zoom yapabilecek. Aynı zamanda 8 megapiksel periskop kamerası ile oldukça kaliteli çekimleri bizlere vaad edecek. Ha unutmadan, Pro versiyonda OIS de (Optik Görüntü Sabitleyici) bulunacak.

Kamera dışında da ufak farklılıkları ile tanıtılacak olan Honor X10 5G ve Honor X10 Pro, en büyük farklılığı ekran tarafında gösteriyor. Öyle ki X10 5G‘de 6.63 inç IPS LCD panelli 60Hz tarama hızına sahip ekran bulunurken, Pro‘da 6.63 inç IPS LCD panelli 90Hz tarama hızına sahip ekran bulunduracak. Her iki cihaz da Kirin 820 5G yongasından güç alacak ve 4.200 mAh pilleri ile piyasaya sürülecek. Bu pilleri ise 22.5W hızlı şarj desteği sayesinde çabucak dolduracak. Aynı zamanda Honor X10 Pro, 20W kablosuz şarjı da destekleyecek. Böylece kullanıcılar için önemli bir kolaylık sağlayacak.