Yeni Honor telefonu 10GT ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Cihazın çıkış tarihi ve özelliklerine ilişkin bilgiler var.

Huawei mayıs ayında duyurduğu Honor 10 akıllı telefonun bellek ve kamera tarafında daha iddialı seçeneğini karşımıza çıkardı. Honor 10 GT ismiyle çıkış yapan telefonda 8GB RAM ve 128GB dahili depolama kullanılıyor. GT modeliyle birlikte ilk kez bir Huawei / Honor telefonda 8GB RAM görmüş olduk.

GT modeli Honor 10’dan üstün kılan bir diğer önemli detay Turbo GPU özelliği. Bu özellik sayesinde telefon daha akıcı ve detaylı/zengin renklere sahip bir oyun deneyimi sunacak.
Honor 10 GT’de ayrıca yeni bir kamera özelliği göreceğiz. Ancak bu özellik telefon satışa sunulduktan kısa bir süre sonra güncelleme kapsamında aktarılacak. Huawei P20 modellerinde malumunuz Süper Gece Sahne modu yer alıyor. Bu mod sayesinde tripod olmadan gece çekimlerde yapay zeka akıllı titreme önleme özelliği devreye giriyor.

GT modelin diğer özellikler Honor 10 ile aynı görünüyor. Gelelim 8GB RAM’e sahip telefonun fiyatına; bu noktada Huawei cephesinden bir açıklama gelmedi, ancak telefonun 6GB RAM / 128GB modelinin Çin fiyatına bakarak bir tahminde bulunmak mümkün. 8GB RAM / 128GB’lık seçeneğin 450 $ seviyesinde fiyatlandırılması bekleniyor.

Ürün bu ay içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Cihazın çıkış tarihi 24 Temmuz olarak açıklandı.