HDEkran bilgisayar ekranında istedikleri bir yerin ekran görüntüsünü almaya sağlayan kullanışlı ve tamamen ücretsiz olarak indirilmeye sunulan bir ekran görüntüsü alma programıdır.

Bilgisayarlarımızı iş hayatımızdaki projeleri yürütürken, okul için ödev hazırlarken veya günlük ihtiyaçlar nedeniyle kullanırken bazen ekranımızdaki görüntüleri belgelememiz gerekebiliyor. Sunumlar için belli görüntüleri almamız, resimli anlatımlar hazırlamak için ekran görüntüleri yakalamamız gerekebiliyor. İşte HDEkran bu gibi durumlarda işinize yarayabilecek kullanışlı bir ekran görüntüsü alma aracı. Bu işlemi paintte de yapabiliyoruz faka çok uğraştırıyor. Basit ve daha hızlı işlem için bu programı kullanabilirsiniz.

Benzer programlardan Türkçe bir arayüze sahip olması ve oldukça pratik bir kullanım sunması gibi özellikleriyle ayrılan HDEkran sayesinde saniyeler içerisinde ekran görüntüsü alabilmektesiniz. HDEkran ile ekran görüntüsü alabilmek için programın masaüstünüze yerleştireceği ileti kutusuna tıklamanız yeterli oluyor. Ekran görüntüsü alındıktan sonra resim düzenleme aracı açılmakta ve buradan ekran görüntüsü resim dosyası olarak bilgisayarınıza kaydedilmekte.

hdekran_1_0

İndirmek İçin Tiklasana (: