Half Life 3 ile ilgili olarak son gelişmeler neler? Gelin yakından bakalım.

Valve, sanal gerçeklik cihazları için geliştirilen Half-Life oyunu Half-Life: Alyx’i bugün resmi olarak tanıttı ve Half-Life: Alyx asıl beklenen üçüncü oyunun habercisi olabilir.

Oyun endüstrisinin önemli şahsiyetlerinden biri haline gelen Geoff Keighley, Valve’ın ofisine ziyaret ederek Half-Life: Alyx geliştiricileri ile bir sohbet düzenledi. Sohbet sonlarına doğru Half Life 3’ün adı epey bir geçti ve geliştiriciler bunun üzerine şu yorumları yaptı:

Geoff Keighley: “Bence herkes bunu görüp ‘Tamam Valve geri döndü’ diyecek diye düşünüyorum. Yeni oyunlar yapmak açısından. Tabi insanlar şunu da merak edebilir. Valve bundan sonra sadece VR oyunu mu yapacak. Half-Life 3’ü görecek miyiz veya ileride büyük epik bir Valve oyunu görecek miyiz. Yoksa artık sadece VR oyunu yapıyoruz biz buyuz artık mı diyeceksiniz?”

Valve geliştiricisi Robin: “Açıkçası bu proje için çok heyecanlıyız ama oyun çıkana kadar asla bilemezsin.”

Geoff Keighley: “Bu benim şahsi fikrim ama bu sanki çok daha fazlası için bir köprü gibi geliyor bana. Çünkü burada sahip olduğunuz teknoloji, oyunun görünüşü, oynanışı ve nasıl hissettirdiği yapabilecekleriniz konusunda heyecanlandırıyor beni.”

Robin “Daha çok Half-Life yapmak için çok heyecanlıyız. O kesin. Bu oyunu geliştirirken çok eğlendik. Çoğumuz yıllardır çok oyunculu oyunlar ve başka şeyler üzerinde çalışıyordu. Tek oyunculu ürünler yapmaya geri dönmek inanılmaz derecede eğlenceli. Onlar üzerinde çalışmak çok eğlenceli.”

Diğer Valve geliştiricisi David: “Daha sonra ne yapacağımıza karar vermeden önce dünyanın buna nasıl reaksiyon göstereceğini görmek istiyoruz.”

Hali hazırda pek çok oyuncu büyük bir heyecanla yeni Half Life oyununun piyasaya sürülmesini bekliyor.