GTA Online oyunu sayesinde Rockstar Games gelirini ciddi oranda katladı. Rockstar Games, GTA Online oyununundan çok büyük bir gelir kazanıyor.

Rockstar Games’in 17 Eylül 2013 senesinde piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto V’in Multiplayer modu olan Grand Theft Auto: Online, 1 Ekim 2013 tarihinde oyunculara açılmıştı.

Bu tarihten bu yana yeni nesil konsollar ve PC için de yayınlanan oyun, Rockstar Games’e tarihinde en çok para kazandıran oyun ünvanını kaptı. Bu rekor, firma değerini son derece katladı.

Rockstar Games ve 2K Games’i bünyesinde barındıran Take-Two Interactive, 30 Haziran 2017’de sona eren ikinci çeyrek finansal raporlarını paylaştı.

GTA Online’dan elde edilen gelir %72 büyüdü!
Bu rapora göre aradan 4 sene geçmesine rağmen, sadece Grand Theft Auto: Online’dan kazanılan gelir, bir önceki yıla göre %72 büyüme gösterdi.

Take-Two Interactive ise bu büyümenin sebebinin tüketicilerin tekrarlayan mikro ödemeleri olduğunu belirtti. Yani Grand Theft Auto: Online içerisinde satışa sunulan Shark Cash Card.

Bu kartlar, 100.000 dolar ile 8.000.000 dolar arasındaki GTA Online para miktarını, gerçek para birimi olan 5 dolar ile 120 dolar arasında satışa sunuyor.

Tabi bir Shark Cash Card geliri, yeni bir oyun parasını da geçiyor. GTA 6’nın çıkışının bu kadar uzamasının sebebinin de bu olduğunu söyleyebiliriz.