Arkadaşlar merhabalar GTA 5 PC Versiyonunun çıkacağı yönünde bir açıklama geldi. PC oyuncularının merakla beklediği 2013’ün en iyi oyunu seçilen GTA 5‘in PC versiyonu hakkında nihayet resmi bir açıklama geldi. Hatırlanacağı üzere Rockstar oyunun PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonlarını Eylül ayında oyun severlere sunmuş, satış rekorları kırarak oyunun milyonlarca oyuncu ile buluşmasını sağlamıştı. Fakat ne yazık ki GTA 5 PC versiyonu hakkında ne bir çıkış tarihi verilmiş ne de bu versiyonun çıkıp çıkmayacağına dair resmi bir açıklama yapılmıştı. İlk olarak PC üzerinde çıkış yapan ve PC oyunları ile bir klasik haline gelen GTA serisinin bu durumu PC kullanıcıları için bir üzüntü kaynağı olmuştu.

En sonunda GTA 5’in PC versiyonunun çıkacağına dair resmi bir bilgi paylaşıldı. Oyunun dağıtımını üstlenen Take Two firmasının patronu Strauss Zelnick yaptığı son açıklamada GTA 5’in PC versiyonuna değindi. Strauss firmasının GTA 5’i oyuncuların sahip oldukları tüm cihazlara çıkarmak isteklerini belirterek şu sözleri söylüyor:

“Eğer bu tüketicilerin (oyuncular) yaygın olduğu bir platformsa kesinlikle oyunu o platforma çıkaracağız.”

GTA 5’in PC versiyonu ile ilgili böyle bir açıklama yapılmış olsa da oyunun çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmıyor.

GTA 5 PC Versiyonu Oynanış Videosu :