null

Hali hazırda ios 8 lerde bulunan sağlık uygulaması HealthKit‘e yanıt niteliği taşıyan Google Fit android cihazlar içinde yayınlandı. Sağlıklı bir yaşam için motivasyon sağlayan Google Fit android meraklılarını sevindirdi.

Google Fit günlük aktivitelerinizi kaydederek daha sağlıklı bir yaşam için sizi motive ediyor. Koşma, yürüme ve bisiklete binme gibi aktivitelerinizin de takibini yapan uygulama, süre veya toplam adım sayısı gibi bir hedef belirleyerek, hedeflerinizin başarıya ulaşması durumunda sizi haberdar ediyor.

Google Fit uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de egzersiz takipçi cihazları ve uygulamalarıyla uyumlu çalışıyor olması. Bunun yanında Google Fit’i, Android Wear cihazlarıyla birlikte de kullanabiliyorsunuz. Uygulamada oluşturulan sağlık verilerinize, bilgisayarınızdan ya da tabletinizden de ulaşabilmeniz mümkün.

Apple’ın HealthKit’ine karşılık olarak sunulan Google Fit’in, HealthKit karşısında nasıl bir yol izleyeceğini ve HealthKit’in yükselmesine engel olup olmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

kaynak:tamindir.com