Google mobil uygulamasına sunulan yeni güncelleme ile karanlık mod fonksiyonu aktif hale getirildi. İşte ayrıntılar…

Google uygulaması, Android ve iOS için nihayet güncellendi. Artık her iki işletim sisteminde de otomatik olarak karanlık moda geçiş yapabileceksiniz.
Android ve iOS için Google uygulaması nihayet Karanlık Mod özelliğini almaya başladı. Aslında bu yeniliği bazı kullanıcılar geçtiğimiz haftalarda almıştı, ancak ABD’li şirket son güncellemesi ile bu özelliği daha fazla kullanıcısına ulaştırdı. Bugün itibari ile sizler de Google uygulamanızı Play Store veya Appstore üzerinden güncelleyerek yeni tasarıma ve karanlık mod özelliğine geçiş yapabilirsiniz. Ancak cihazlarınızda Android 10 veya iOS 13 yüklü ise uygulama zaten otomatik olarak bu tona geçiş yapacaktır.

Android 9.0 Pie kullanıcıları için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Çünkü Google henüz bu sürüm için otomatik karanlık mod desteğini getirmedi. Ancak önümüzdeki günlerde belki yeni bir güncelleme Android Pie kullanıcıları da bu desteğe kavuşabilir.

Bunun dışında, akıllı telefonunuzda Karanlık Mod etkin olsa bile uygulamanın içinden bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Yani bu sayede , uygulamayı gündüz modunda kullanıp sistemi de karanlık modda kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu tamamen sizin insiyatifinizde olan bir durum.