Google Stadia ile ilgili yaşanan yeni gelişme, sistemin Android cihazlar üzerinde de kullanılabileceğini gösterdi.

Oyun dünyasını değiştirebilecek olan Google’ın bulut tabanlı yeni nesil oyun akış servisi Google Stadia geçtiğimiz günlerde ön kullanıma açılmıştı. Şubat 2020 yılında tüm kullanıcılara açılacak olan Google Stadia servisi ile birlikte kullanıcılar sadece bir Stadia kontrolcüsü ile oyunları diledikleri yerden ve diledikleri cihazdan oynayabiliyordu.

Google tarafından yapılan açıklama ile birlikte Stadia servisinin televizyonlardan ve bilgisayarlardan kullanılabileceği aktarılmıştı. Google açıklamasında ayrıca Google’ın şimdilik Pixel marka Android cihazlarda da Google Stadia servisinin kullanılabileceğini duyurmasının ardından pek çok kişi servisin Android cephesinde sadece Pixel marka cihazlarda mı kullanılabileceği sorusunu sormaya başladı.

Konu ile ilgili Google resmi bir açıklama yapmamış olsa da Andoid kullanıcıları akıllı telefonlarına uygulayacakları bir işlem ile Google Stadia servisini kullanabilecekler. Bu işlem Google tarafından desteklenmiyor ve bir ihlal olarak değerlendiriliyor. Kullanıcıların bunu göz önünde bulundurması gerekiyor.