Google Pixel 2 bildiğiniz gibi Android 8.0 ile gelecek ilk akıllı telefon olacağı için özel bir yere sahip. Elimize ulaşan bilgilere göre ürün hakkında önemli gelişmeler var.

Evan Blass nam-ı diğer @evleaks, Google tarafından ikinci nesil Pixel serisi akıllı telefonlarını 5 Ekim tarihinde tanıtacağını ileri sürdü. Ek olarak, Pixel 2 ve Pixel XL 2 modellerinin gücünü henüz duyurusu gerçekleştirilmemiş olan Qualcomm Snapdragon 836 işlemciden alacağı da iddialar arasında. Bu işlemcinin, yeni duyurulan Samsung Galaxy Note 8 modelinde de yer alan Qualcomm Snapdragon 835 işlemciye göre daha güçlü ve daha verimli olacağı ifade ediliyor.

Pixel ve Pixel XL modellerinin 4 Ekim tarihinde duyurulduğuna ve Pixel 2 ve Pixel XL 2 duyurusu eğer gerçekten 5 Ekim tarihinde gerçekleştirilirse, bu tarih üzerinden tam 1 yıl 1 gün geçmiş olacağına dikkat çekiliyor.

5 inç Pixel 2 modeli HTC, 6 inç Pixel XL 2 ise LG tarafından üretilecek. Bu sebeple de iki modelin görünüş olarak ufak farklılık göstereceği söyleniyor. Büyük ekranlı model neredeyse çerçevesizken, küçük ekranlı modelse üst ve alt tarafta belirgin çerçevelere sahip. Bakalım bu yeni ürünler Android 8.0’ın gücünü de arkasına alarak ilerleyebilecekler mi?