Google Maps uygulamasına yeni bir özellik daha geldi. Eklenen özellik sayesinde artık insanlar park problemlerini çözebilecekler.

Özellikle büyük metropol alanlarında hiç bilmediğiniz bir yerin kilometrelerce ötesine park edebilme durumları bulunuyor. Böyle durumlarda, arabanın yerini unutmamak için Google Maps’e bir işaret bırakmanız yeterli olacaktır.
Dünyada ve ülkemizde çok büyük sorunlar var. Özellikle metropol dediğimiz İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerin baş belası haline gelen araba park etme sorunsalı, bir gezmeye çıktığınızda daha fazla hissedilen bir sorun haline geldi. Aracımızı ara sokaklara ya da devasa park alanlarına park etmemize sebep olabilen bu durum, üzerine bir de uzun süreli bir eğlence aktivitesinin ardından iyiden iyiye işkenceye dönüşebiliyor.

Buna çok iyi bir çözüm üreten Google, GPS bilgilerinizi öngörerek Google Maps üzerinde bir park alanı(P) yaratmanızı sağlayacak. Bu sayede telefonunuzda yer alan Google Maps yardımı ile rahatlıkla arabanızı rahatlıkla bulabileceksiniz. Aynı zamanda arabayı saatli bir garaja park ettiğinizde “P” ibaresini arabanın yanına bıraktıktan sonra bir sayaç ekleyebilir, bu sayede park sürenizin ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Sonuç itibariyle Google Maps uygulamasına gelen yeni güncelleme le beraber artık parka dair pek çok sorununuz çözüme kavuşuyor.