Bir süredir Google Asistan teknolojisinin Pixel C ürünlerine gelmesi bekleniyordu. Artık Pixel C tablet modellerini kullananlar Google Asistan’dan yararlanabilecek.

Google Asistan hizmeti birçok Pixel Akıllı telefon ve haraket halinde kullanılabilecek neredeyse tüm Android Tabanlı cihazlarda kullanılmaya başlanmıştı. Ancak ne hikmetse Pixel C Tabletler henüz kullanılmıyordu. Tek istisna cihaz Pixel C

Diğer Android tabletler bir süredir AI yardımcısına sahipken, Google’ın kendi listesinde olna cihazda neden olmaz anlamak mümkün değil di tabi. Neyse ki artık Pixel C sahipleri de Google’ın sesli asistan hizmetini kullanmaya başlayabilir.

Google Asistan Pixel C Tablete Neden Daha Önce Gelmedi?

Google Lens hala erişilebilir olmasa da Google Asistant diğer Android Tabletlerin yaptığı gibi portre modunda gerektiği yerlerde asistan hizmetini kullanabilir.

Pixel C’nin neden bu kadar uzun süre bu hizmeti almadığı henüz belli değil ancak tablet, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünü düşünürsek oldukça eski kalmış olabilir. Yada satış verilerini bugüne kadar paylaşmadığından yola çıkarak çok fazla satmadığını söyleyebiliriz. Aslında temel sebebi de bu diye düşünüyoruz.