Gears 5 oyunu için çıkacak olan yeni DLC ücretsiz olacak. İşte konuya dair ayrıntılar…

The Coalition tarafından geliştirilen Gears 5, 10 Eylül’de Xbox Game Studios tarafından Xbox One ve PC platformu oyuncularına sunulacak. Fiyat etiketi henüz duyurulmayan yapımda tek oyunculu ve çok oyunculu farklı oyun modları da yer alacak. Türkçe dil desteğine ek olarak farklı dile seçenekleri ile oldukça geniş kitlelere ulaşması beklenen yapım yeni detaylar ile bugün gündeme geldi.

PC Gamer’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Gears 5’in sezon pass yani sezon geçişi olmayacak, oyuna gelecek olan genişleme paketleri de ücretsiz olacakmış. Habere göre geliştirici ekip bu genişleme paketleri ile oyun içerisine daha fazla harita ekleyecek ve oyuncular bu haritalara ücretsiz olarak erişebilecekmiş. Oyuncular tüm DLC paketlerine hem eşleştirme de hem de özel oyunda ücretsiz olarak edinebilecek böylelikle oyuncular arkadaşları ile birlikte yeni haritaları deneyimleyebileceklermiş.

Hatırlayacağınız üzere Gears 4’de durum tam tersi bir yapıda karşımıza çıkmış, oyuncular haritalara erişebilmek için sezonluk geçiş kartları almak zorunda kalmışlardı.

DLC’ler günümüzde genellikle ücretli olarak neredeyse oyunun kendisinin fiyatıyla eş değer fiyatlardan satılsada Gears 5 bu kaideyi bozacak.