GDC 2020 ile ilgili olarak oyuncuların hiç mi hiç hoşuna gitmeyecek bir gelişme yaşandı.

Oyun Geliştiricileri Konferansı, 16-20 Mart tarihleri arasında SanFrancisco‘da yapılacaktı. Ancak etkinliğin web sitesinden yapılan açıklama ile birlikte, en azından yaz aylarına kadar bu etkinliğin gerçekleşmeyeceğini bizlere duyuruldu.

Yapılan açıklamada;

Oyun geliştirme endüstrisindeki ve dünyadaki ortaklarımızla yakın konsültasyondan sonra, bu Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nı erteleme konusunda zor kararlar aldık.

Geçtiğimiz yıl, danışma kurullarımız, konuşmacılar, katılımcılar ve etkinlik ortaklarımızla gösteriye hazırlanmak için zaman harcadıktan sonra, sizi şu anda ağırlayamayacağımız için gerçekten üzgünüz ve hayal kırıklığına uğramış durumdayız.

Tüm müşterilerimize ve ortaklarımıza destekleri, açık tartışmaları ve teşvikleri için teşekkür etmek istiyoruz. Herkes bize hatırlattığında, topluluk bir araya gelerek GDC’ye bağlandığında harika şeyler olur. Bu nedenle, yaz aylarından sonra bir GDC etkinliğine ev sahipliği yapmayı planlıyoruz. Ayrıntıları kesinleştirmek için ortaklarımızla birlikte çalışacağız ve önümüzdeki haftalarda planlarımız hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız.

İfadeleri kullanıldı. Böylece GDC 2020 şimdilik askıya alındı.