Korona virüsü günümüzde oldukça büyük bir tehdit olarak başlıca ülkelerin dahi başını derde sokmuş durumda. Virüsün çok yayılması ve çok can alması üzerine teknoloji dünyasında da virüse karşı bazı adımlar atılıyor.

2 milyondan fazla kişiye bulaşan koronavirüs salgından dolayı devletlerin yanı sıra teknoloji firmaları da önlemler almaya başlamıştı. Sağlık konusunda kendini her zaman ön plana çıkaran Apple‘dan hamle gelmesini beklerken, bugün Samsung bir sürpriz yaptı ve Galaxy Watch için COVID-19 uygulaması yayınladı.

Bildiğiniz gibi koronavirüs yüzünden günlük hayatımızda büyük ölçüde değişti. İnsanlara el yıkama alışkanlığı kazandıran koronavirüs için bugün oldukça faydalı bir uygulama yayınlandı. Samsung’un akıllı saatleri için yayınlanan Hand Wash yani El Yıkama isimli uygulama ile elinizi doğru bir şekilde yıkayabileceksiniz.

Uygulamanın, Samsung Araştırma Enstitüsü-Bangalore ve giyilebilir teknoloji bölümündeki geliştiriciler tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Hand Wash’ın temel amacı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerildiği gibi, kullanıcılara periyodik olarak ellerini en az 20 saniye yıkamasını hatırlatmak. Ayrıca, uygulama kullanıcıların günlük el yıkama alışkanlıklarının uzun süreli takibini sağlıyor. Böylece önemli bir görevi yerine getiriyor.