Samsung Galaxy Tab S7 Plus cihazında güçlü bir işlemci bulunacak. Yayınlanan raporlara göre tablet Snapdragon 865 Plus yonga setiyle gelecek.

Samsung, 5 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği Galaxy Unpacked etkinliği için artık gün saymaya başladı. Bildiğiniz üzere Koreli üretici bu etkinliğinde yeni akıllı telefonları, tabletleri ve giyilebilir teknolojik ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirecek. Etkinliğin yaklaşması ile beraber tanıtılacak ürünler ile ilgili de yeni sızıntılar ardı ardını kovalamaya devam ediyor. Şirketin bir süredir üzerine çalıştığı Galaxy Tab S7 Plus , bugün işlemcisi ve bazı teknik özellikleri ile beraber resmi Sammobile sitesi tarafından açıklandı.

Sammobile‘nin raporlarına göre Galaxy Tab S7 Plus, Sub-6GHz ve 5G ağ bağlantılarını destekleyen Snapdragon 865 Plus yonga setinden güç alacak. Bildiğiniz üzere Snapdragon 865 Plus, şu an piyasada bulunan Snapdragon 865‘in gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

Galaxy Tab S7 Plus‘ın bilinen diğer özelliklerinden bahsedecek olursak cihaz; 2800 x 1752 çözünürlüğe sahip 12.4 inç AMOLED bir ekran ile gelecek. Ayrıca bu ekran Bluetooth S-Pen özelliğini de destekleyecek.

Depolama hakkında konuşacak olursak Tab S7 Plus, 6/128 ve 8/256GB RAM hafıza seçenekleri ile gelecek. Ayrıca cihazda, depolama alanını genişletmenize olanak tanıyan bir microSD kart yuvası bulunacak. Kullanıcılar dilerlerse ek bir microSD kart alıp daha fazla alana sahip olabilecekler.