Yaşanan son gelişmeler S8 ve Note 8 akıllı telefonları için sunulacak olan büyük çaplı yeni güncellemenin ertelenebileceğini gösteriiyor.

Samsung, Galaxy S9 / S9 Plus ve Note 9 için Android 9 Pie güncellemesini ocak ayı içerisinde yayınlarken, 2017 model amiral gemiler Galaxy S8 ve Note 8 için şubat ayını işaret etti. Samsung Türkiye’nin güncelleme takvimlerine yer verdiği guncelmiyiz.com sitesine baktığımızda S8, S8 Plus ve Note 8 için Android 9 Pie güncellemesini 15 Şubat tarihi itibariyle yayınlanacağı bilgisi yer alıyor.

Samsung’a yakın galaxyclub sitesi ise güncellemenin gecikebileceği yönünde bir haber yayınladı. Siteye göre geliştirme çalışmaları devam eden Galaxy S8 Android 9 Pie güncellemesi mart ayı içerisinde kullanıma sunulacak. Geçtiğimiz gün üçüncü beta versiyonu dağıtılan güncellemenin henüz tam olarak hazır olmadığı gelen bilgiler arasında yer almakta.

Bakıldığı zaman benzer durumun Note 8 için de yaşandığını görmekteyiz. Daha önce açıklanan resmi güncelleme tarihine sadece üç gün kaldı, fakat Samsung bugün Note 8 için dördüncü beta versiyonu yayınladı. Son güncelleme kullanıcılar tarafından rapor edilen birçok hatayı gideriyor.

Samsung Türkiye henüz güncelleme tarihlerini ileri atmış değil ve dileriz daha önce açıklandığı gibi güncellemeler 15 Şubat tarihinde yayınlanır. Bu hususta neler yaşanacağını bekleyip göreceğiz.