Samsung’un Galaxy S8 akıllı telefon modelinin hoparlöründe ses kesilmesi problemlerinin olduğu iddia edilmekte. Bu konuda çeşitli görüş ayrılıkları da var.

Bazı Galaxy S8 kullanıcıları YouTube videolarını izlerken, müzik dinlerken ve oyun oynarken sesin kesildiğinden şikayet ediyor. Samsung’un ABD topluluk Forumunda, bunun hatalı kablolamayı içeren bir donanım sorunu olduğu iddiaları var. Yazılım güncellemesi ile sorunun düzeltilemeyeceği düşünülüyor.

Bazı kullanıcılar, hoparlörlerin yaklaşık iki santim ötesine dokunulduğunda sesin tekrar açıldığını söylüyorlar. İşlemi tekrar yapınca hoparlörün kapandığını belirtiyorlar. Bu, telefonun içindeki bir bağlantının gevşek olabileceğini gösteriyor. XDA forumlarındaki bazı üyeler de aynı sorunu yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Samsung’un bunun bir yazılım sorunu olduğunu belirterek etkilenen cihazları yenileri ile değiştirmeyi reddettiği iddia ediliyor. Telefonu yeniden başlatmanın veya fabrika ayarlarına dönmenin sorunu çözmesi bunun yazılım sorunu olduğu düşüncesini güçlendiriyor. Samsung’un önümüzdeki süreçte bu konu ile ilgili bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Güncelleme ile sorunun tamamen giderilip giderilmeyeceği oldukça önemli.