Samsung’un Galaxy M21 akıllı telefonu testte kendisini gösterdi. İşte detaylar…

Samsung’un şu sıralar Galaxy S20 ailesini tanıtmaya odaklandığı açıkça ortada. Ancak Güney Koreli teknoloji devi özellikle Çin pazarı için uygun fiyatlı yüksek performanslı telefonları üzerinde de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 5G destekli Galaxy A51 modelinin ortaya çıkmasının ardından bugün de orta segmente yeni bir soluk kazandıracak olan M21 modeli ortaya çıktı.

Geekbench 5.1 performans testinde görünen telefon, testin tek çekirdek bölümünden 348 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 1265 puan almayı başarıyor. Algoritmasını bastan aşağıya yenileyen Geekbench‘ten, M21‘in bu denli güzel skorlar alması oldukça sevindirici.

Testte, telefonun Exynos 9611 yonga setinden güç aldığı görünüyor. Exynos 9611 yonga seti 4 x 2.3GHz hızında çalışan Cortex-A73 + 4 x 1.7GHz Cortex-A53 çekirdeklerinden oluşuyor. 10 nm üretim süreci ile üretilen bu yonga setinde Mali-G72 MP3 grafik birimi bulunuyor. Telefonun RAM bölümünde ise Samsung elini bol tutacak ve 4 GB RAM‘e yer verecek. Böylece kullanıcılar RAM sıkıntısı yaşamayacak.