Samsung, Galaxy Fold akıllı telefonu ile ilgili önemli bazı sorunlar yaşadı ve akabinde pek çok ön sipariş iptal edildi.

Galaxy Fold ön sipariş sürecine başlayan Samsung yaşana sorunlardan sonra bu süreci durdurarak gazetecilere gönderdiği numune telefonları bile geri toplamak durumunda kalmıştı. Bugün ise Best Buy telefona ön sipariş verenlerin siparişlerini iptal etmeye başladığını ve ödenen ücretlerinde geri iade edilmeye başladığını duyurdu. Anladığımız kadarıyla 2019 yılı içinde Galaxy Fold yeniden satışa sunulamayacak ve yeniden tasarımın gelişmesi sağlanacak.

Zaten ortada oluklu bir ekran oluşumu yapan telefonun ekranını kesinlikle beğenmemiştik bu da bize göre iyi odlu. Umarız Samsung ekran ve menteşe sisteminde bir yenilik ortaya koyarak o ortadaki oluklu yapıyı da kaldırabilir. Telefonun ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili resmi bir açıklama olmasa da biz bu telefonun 2019’da değil 2020 yılında yapılacak Mobil Dünya Kongresi 2020 ile tanıtılacağını öngörüyoruz. Bakalım ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler meydana gelecek?