Samsung Galaxy Fold Lite ile ilgili olarak üzücü yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre telefon beklenenden daha geç piyasaya sürülecek.

Viva100 websitesi, geçtiğimiz günlerde birçok ürünün ve Note 20 serisinin de içinde olduğu bir reklam afişi sızdırdı. Ancak bu afiş, yeni Galaxy Fold Lite‘ı içerisinde barındırmıyor; Aksine 2021’e ertelendiğini işaret ediyor. Söylentilere göre Koreli şirketin bu telefonu 2021’e ertelemesinin sebebi, önümüzdeki günlerde duyuracağı katlanabilir telefonu Fold 2‘nin satışlarını etkileyecek olmasından kaynaklanıyor. Yani mantıklı düşünecek olursak Samsung, bir nevi doğru hareket ediyor; Çünkü 900 dolarlık fiyat ve Snapdragon 865 ile gelmesi beklenen Fold Lite, 1980 dolarlık bir fiyatla gelmesi beklenen Fold 2‘nin satışlarını kesinlikle olumsuz etkileyecektir.

Geçtiğimiz aylarda Huawei CEO’su Ren Zhengfei, katlanabilir telefonlar ile ilgili kısa bir açıklamada bulundu. Zhengfei’ye göre katlanabilir telefon fiyatları, teknoloji olgunlaştıkça daha uygun ve düşük bütçeli fiyatlar ile satılmaya başlayacak. Bu yorumlardan yola çıkacak olursak, katlanabilir telefonlar için fazla acele etmeyin deriz. Çünkü ileri teknolojiler her geçen yıl fiziksel olarak değişikliğe uğradığı gibi, maddiyat olarak ta düşüşler yaşayabiliyor. Katlanabilir akıllı telefon almadan önce bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.