Samsung’un Galaxy A51 ve A71 akıllı telefonları için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlandı. İşte habere dair tüm ayrıntılar…

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, orta segment cihazlarına desteği elden kesmiyor. Şirket bugün A serisinin en popüler cihazları olan, Galaxy A51 ve A71 için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme her iki cihaz için sistem optimizasyonlarını ele alırken, aynı zamanda S20‘nin de bazı önemli özelliklerini beraberinde getiriyor.

Galaxy A51 için A515FXXU3BTF4 yapı numarası ile gelen bu güncelleme, cihaza tek çekim, Filtrelerim ve Gece hiperlapse gibi özellikleri ekliyor. Bunun yanı sıra ayni işlevlere Galaxy A71 kullanıcıları da kavuşuyor. Göze çarpan bir diğer yenilik ise klavye ve galeri uygulamasında görünüyor.

Galeri uygulamasına eklenen yeni fonksiyon ile, artık akıllı kırpma özelliğini kullanabileceksiniz; Bu sayede işlerinizi kolayca hallederek zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız. Buna ek olarak klavye uygulamasına da hızlı geri alma / yineleme işlevi eklendi. Şu an S20 serisinde bulunan bu özellik, bugünden itibaren A51 ve A71 kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek. Bunun Galaxy A51 ve A71 kullanıcıları için güzel bir gelişme olduğunu belirtebiliriz.