Heyecanla beklenen FIFA 20 oyununa dair yeni gelişmeler yaşandı. İşte ayrıntılar…

Sezonlar değişirken, her sene de yeni FIFA oyunu geliyor ve 2018-2019 futbol sezonu da kapanmak üzere. 10 yılın üzerinde bir süredir bütün FIFA oyunları Eylül ayının sonunda çıkıyor ve FIFA 20’nin de aynı takvimi izlemesini bekliyoruz.

Önceki iki FIFA oyunu Eylül ayının son Cuma günü çıkış yapmıştı (29 Eylül 2017’de ve 28 Eylül 2018’de) ve FIFA 20’yi de 27 Eylül 2019’da bekliyoruz.

FIFA 20 Yeni Özellikler
Şimdiye kadar EA geliştirici ekipleri yeni FIFA hakkında epey sıkı bir ağız kullandılar. Oyunun hazırlandığını biliyoruz fakat içeriği hakkında yeteri kadar bilgimiz yok. Muhtemelen oyun hazır olmaya yakın daha net bilgiler alacağız.

Tek ipucu EA Sports Global yöneticisi Corey Andress’den bir tweet şeklinde gelmişti fakat o da sadece yoğun bir dönem geçirdiklerini söylemişti. Buna rağmen Journey modunda Alex Hunter’ın macerasının sonlanmasını, dinamik hava durumu sisteminin gelmesini ve kendi takımımızı kurma şansı verilmesini istiyoruz. Dinamik hava durumu Pro Evolution Soccer’da yer alırken, FIFA oyuncuları da bunu uzun süredir talep ediyor.

Yeni oyunun 14 Eylül 2019 tarihinde çıkış yapması beklenmekte.