Fear the Dark Unknown oyununun çıkmasına artık çok az bir zaman kaldı. Oyun 29 Kasım günü çıkışını gerçekleştirecek.

Dreamlight Games tarafından duyurulan Fear the Dark Unknown PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC platformu oyuncularına sunulacak. Önce bilgisayar platformuna gelecek olan oyun önümüzdeki yıl da konsollar için lansmana çıkacak.

Aksiyon, macera ve korku oyunu olarak duyurulan Fear the Dark Unknown tek oyunculu bir oynanışa saihp olacak. Karanlık atmosferi ile oyunculara enfes bir gerilim deneyimi sunacak olan yapım da iki karakterin hayatta kalma hikâyelerine dahil olacağız. James ve Chloe adında iki karakterin hayatta kalmasını sağlamaya çalışacağımız oyunda karanlık bir atmosfer de birbirinden farklı tehlikeler ile karşılaşacağız.

Yırtıcı hayvanların, mutasyona uğramış canlıların yer aldığı yapımda kapalı alanlar bizler için bir yandan güvenli diğer yandan ise çok tehlikeli olacak. 90’lar temalı bir yapıya sahip olan oyunda gerçek bir korku filminden esinlenilmişçesine hazırlanmış içerikler yer alıyor. Oyunda yer alacak olan kamera açıları gerilimi ve aksiyonu üst seviyeye çıkaracak açılara sahip olurken, bulduğumuz silahların tek bir mermisi adeta hayati önem taşıyor olacak.

Oyuncular sağlık kitlerini doğru zamanda kullanarak hayatta kalmaya çalışacakları oyunda çeşitli düşmanlar ile yüzleşecekler. Birbirinden farklı bulmacaların da yer alacağı yapım içerisinde oyuncular dilerlerse erkek karakter James Sullivan’ı dilerlerse de Chloe adlı dişi karakteri kontrol edebilecek, iki farklı macerayı deneyimleyebilecekler.

Dört farklı silah arasında seçim yapabileceğimiz oyunda her odayı titizlikle inceleyecek, ipuçlarını toplayacağız.

Minimum Sistem Gereksinimleri
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core i5-3470 (3.2 GHz) / AMD A8-7600 (3.1 GHz)
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 750 Ti / AMD Radeon R7 265
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 16 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı:
İleri Notlar: 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

Oyunun sistem gereksinimleri tarafında da gayet makul seviyede olacağını söyleyebiliriz.