Facebook’ta uzun süredir devam eden oyun isteği bildirimleri artık son nefesini veriyor. Yakın bir zamanda oyun isteği gönderme özelliği tamamen kaldırılmış olacak.

Facebook’ta oyun oynayanların Facebook arkadaşlarına sık sık gönderdikleri oyun ve uygulama davetleri sonunda tarih oluyor. Birçok kullanıcının hâlihazırda engellediği bu davetler, bir zamanlar Facebook’un büyüme stratejisinde kritik bir rol oynamıştı.

Facebook üzerinden oynanan oyunların ve kullanılan uygulamaların davetleri birden kesilmeyecek. Facebook, bu özelliği kademeli olarak kaldıracaklarını ve 6 Şubat 2018 tarihinde tamamen biteceğini belirtti. Bu tarihten itibaren, arkadaşlarınız size davetler gönderemeyecekler.

Facebook aynı zamanda, web sayfalarına ve uygulamalara eklenen Beğen tuşunu da kaldırıyor. Sosyal ağ iki özelliğin daha tarihe karışacağını duyurdu. İnsanları arkadaş olarak eklemeden takip etmeye yardımcı olan Takip Et tuşu ve Facebook yorumlarının farklı sitelerde görüntülenmesini sağlayan özellik de kullanım dışı kalacak. Böylece Facebook biraz daha iyi bir ortam haline dönüşecek.