Ziyaretin kısası makbüldür sözü hiç bukadar dikkate alınmamıştı ! Geliştirilen ilginç bir websitede 60 saniyeden daha fazla dolaşmanıza izin verilmiyor !
ABD’nin en saygın haber sitelerinden olan Washington Post’un tasarımcılarından olan Justin Foley’in geliştirdiği site, son zamanların en ilgi çekici sitelerinden bir tanesi oldu. Kafamıza göre girip gezdiğimiz web sitelerinin aksine MostExclusiveWebsite’ye girebilmek için önce bilet alıp sıraya girmek zorundasınız. Daha sonra da sıradaki 40 binden fazla kişiyi bekleyip sıranın size gelmesinin ardından 60 saniye boyunca sitede kalabiliyorsunuz.

Aynı anda yalnızca tek bir kişinin ziyaret edebildiği site, 60 saniyelik ziyaret zamanınız kaldıktan sonra sizi siteden kovuyor. (‘ziyaretin kısası makbuldür’ cümlesi hiç bu kadar gerçekçi olmamıştır)

Geçtiğimiz salı gününden itibaren siteye 300 binden fazla kişinin girmeye çalıştığını belirten sitenin yapımcısı Foley, bu kişilerden yalnızca 55 bin tanesinin siteye erişebilme ‘şansına’ erişebildiğini söyledi. (sitede dünyanın sırrını açıklıyor olabilir, şans dediğine göre)