Ünlü müzik platformlarından Deezer’a yeni özellikler geliyor. Müzik dinleme hizmeti Deezer, yeni fonksiyonlarıyla artık daha iddialı.

Çoğu hizmet gibi müzik dinleme hizmetlerinin de en çok önem verdiği ülke olan ABD’de alanında dördüncü olan Deezer, Apple Music, Google Play Music ve Spotify ile arasındaki farkları kapatmak için bir dizi geliştirmeye gidiyor.

Dün yapılan duyuruda Deezer’ın mobil uygulamasında yer alacak olan Flow sekmesinden bahsediliyor ve bu sekme tıpkı Spotify’ın günlük çalma listeleri gibi her gün kullanıcının müzik zevkine göre yeniden oluşturulan içeriklerden oluşacak. Bunun üzerine bir özellik daha ekleyen Deezer, Flow sekmesi içerisinde sağa sürüklendiğinde bu çalma listesindeki öğelerin hangi hareketlerinizden esinlenilerek oluşturulduğunu sizlere gösterecek.

Android ya da iOS cihazlarda Benim Müziğim sekmesine giderek Flow ikonuna tıklamanızla ortaya çıkacak yeni özellikler sayesinde yeni zevkler, favori gruplar edinebilirsiniz. Bu özellliklerin gelişi ile birlikte Deezer kullanım oranlarında önemli bir artış yaşanabilir.