Dead in Vinland oyunu için gerçekleştirilen yeni güncelleme, oyuna yeni modlar dahil ediyor. 1.2 güncellemesiyle beraber oyun daha renkleniyor.

Sıra tabanlı olan ve Vikingler döneminde geçen bir strateji oyunu olan Dead in Vinland’e 1.2 güncellemesiyle birlikte yeni bir DLC ekleniyor. 1.2 güncellemesiyle birlikte, oyuna yeni ve ücretsiz bir oyun modu da ekleniyor.

Vallhund adı verilen DLC, yeni Norse adındaki köpeği oyuna ekliyor. Norse adlı köpeği, kampta yoldaş olarak alabiliyoruz. Geliştirici ekip CCCP, köpek veya DLC hakkında daha fazla detaylı bilgi vermedi. DLC’nin fiyatı da henüz belli değil. Geliştirici ekip CCCP, 1.2 güncellemesiyle birlikte gelecek olan Vallhund DLC’si ile birlikte oyuna eklenecek olan tatlı köpek Norse’u gösteren iki ekran görüntüsü paylaştı.

Geliştirici ekip CCCP, paralı DLC paketinin yanı sıra bir de ücretsiz bir oyun modu ekliyor. Yeni ücretsiz oyun modu, genel anlamda keşif yapmak üzerine kurulmuş. Geliştirici yakın zamanda oyun modu hakkında çok daha fazla detay paylaşacak.