Oyun dünyasında şu günlerde ünlü şirket Crytek’in büyük bir ekonomik sıkıntı içerisinde olduğu iddia ediliyor. İddialara göre Crytek, çalışanlarının maaşını yaklaşık üç ay gibi uzun bir süredir ödeyemiyor.

Özellikle Türk oyuncuların yakından takip ettiği, Crysis gibi efsanevi bir seriyi bizlerle buluşturmuş Türk kökenli Alman oyun firması Crytek, maalesef geçirdiği zor zamanları hâlâ atlatmış değil. Reddit gibi dünyaca ünlü forum sitesi üzerinden söylenen iddialara göre şirketin Bulgaristan ofisinde işler gittikçe kötüleşiyor. İddialara göre Crytek Bulgaristan ofisinde çalışanlar hemen hemen 3 aydır hiçbir şekilde maaşlarını alamıyormuş. Artık isyan etmeye başlayan çalışanlar, ne zaman ki maaşlarını isteseler hep üst düzey yöneticiler onları ya oyalıyor ya da yalan söylüyorlarmış. Geçtiğimiz aylarda Bulgaristan ofisinin müdürlüğünden ayrılan Vesselin Handjiev’in ardından ofisin yönetimi direkt olarak Almanya’nın Frankurt şehrinde bulunan Crytek ana merkezine bağlanmıştı. Tam işler düzeldi derken aksine çalışanların iddiasına göre daha da kötüleşmiş.

Crytek, iddialara göre 3 aydır çalışanlarının maaşlarını ödeyemiyor

Çalışanlara göre liderlerinin değişmesi hiçbir etki etmemiş. Aslında genele baktığımızda Crytek şirketinin hemen hemen 2 yıldır maddi sorunlar yaşadığını biliyoruz. Yani henüz herhangi bir resmi açıklama olmamasına rağmen bu iddialar da kuvvetle muhtemel doğru olabilir. Çünkü söylenene göre şirkette çalışanlar şirkete iş başvurusu yapanları uyarıyor ve farklı firmalara yönelmeleri gerektiğini ve burada zor günler geçirdiklerini söylüyorlarmış. Bu iddialar karşısında bakalım Yerli kardeşlerden bir açıklama gelecek mi bekleyip göreceğiz. Ayrıca umarız şirket bu tür maddi sorunlarını biran önce çözer ve eski görkemli günlerine geri döner.