PC donanımları alanında oldukça popüler bir marka olan Corsair, yeni bir oyuncu faresini duyurdu.

Corsair Glaive RGB ile keyifli oyun deneyimi

Sağ el ile kullanım için tasarlanmış olan Corsair Glaive RGB oyuncu faresi, 3 farklı değiştirilebilir yan panel sunuyor ve bunlardan en rahat ettiğinizi kolayca takıp farenizi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. 16,000 DPI sensör bulunan ürün bu anlamda oldukça hassas. Hatta isterseniz hassasiyeti 1 DPI seviyesine kadar düşürebiliyorsunuz. Sol ve sağ tuşlarda 50 milyon tıklamaya kadar dayanıklı Omron anahtarlara yer verildiğini de belirtelim.

Glaive RGB toplamda 6 tuş sunuyor ve buna ilave olarak sunulan Corsair Cue yazılımı üzerinden makro atamaya izin veriyor. Bütünleşik bir düğme ile kaydedilen beş farklı DPI ayarı arasında geçiş yapmanız mümkün. Üst seviye farelerde görmeye alışık olduğumuz gibi, bu modelde de ayarlarınızı dahili belleğe kaydedebiliyorsunuz ve bu sayede farenizi başka bir bilgisayara taktığınızda da ayarlarınız aynen korunmuş oluyor. Ürünün bağlantısı ise USB 2.0 üzerinden gerçekleştiriliyor.

Corsair’in sunduğu yeni oyuncu faresi özellikle de rahatlık konusunda gerçekten de muazzam. Tabii bunun bedeli de maddi açıdan bir hayli yüksek olacak.