Oppo şirketi, önemli arayüzü ColorOS için 7.1 güncellemesini yayınladı. İşte detaylar…

Çinli teknoloji devi ColorOs 7.1 güncellemesiyle beraber, kamera, ekran, depolama kapasitesi ve bellek yönetimi ile ilgili yeni optimizasyonlar ve düzeltmeler yaptı.

OPPO, bildiğiniz üzere yeni cihazlarında 120Hz ekran yenileme teknolojisini kullanıyor. Yeni güncelleme ile beraber şirket arayüzüne bu desteği de eklemiş oldu. Şirket bunu ekranda görüntülenen içeriğin kalitesini artıran “O1 Süper Hassas Görüntü Kalitesi Motoru” olarak da adlandırıyor. Ayrıca bu güncellemeyle beraber dinamik video karesi enterpolasyon teknolojide artık cihazlarda mevcut. Bu teknoloji temelde yüksek yenileme hızı göstergesini destekleyen bir algoritmadır.

Genelde videolar ya da filmler 30 fps‘de çekiliyor. Ancak bu teknoloji sayesinde OPPO, içeriği 60 fps, hatta 120 fps’e kadar izlemenize olanak sağlayacak. Şuanda bu özellik, yalnızca Tencent Sports iQ, Tencent Video, Amazon Prime, YouTube, Netflix ve diğer platformlarda desteklenmekte.

Kamera açısından bakacak olursak şirket, ColorOs 7.1 güncellemesiyle beraber HDR video çekme desteğine de kavuşmuş oluyor. Yani bu güncelleme ile çektiğiniz videolar güneş ışığı ya da karanlık bir ortamda en iyi ve en net hale gelmiş olacak. Böylece kullanıcılar çok daha iyi görüntüler elde edebilecek.