Cenevre Otomobil Fuarı, Koronavirüsü endişesi sebebiyle başka bir tarihe alındı. İşte detaylar..

Ülkede görülen Covid-19 vakalarının 15’e yükselmesi ve binlerce kişinin fuarı ziyaret etmesi riskini göze alınamayan ülkede fuarın iptal edilmesine karar verildi. Eğer fuar iptal edilmesiydi 5-15 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecekti.

Cenevre Otomobil Fuarı’nı düzenleyen şirketin yetkililerinden Maurice Turrettini, 160’dan fazla firmanın fuara katılmayı planlandığını ancak “mücbir sebepler” nedeniyle bunun mümkün olmayacağını ifade etti. Turettini, fuara katılan firmalara geri ödeme yapılmayacağını ancak bilet alan ziyaretçilere para iadesi yapılacağını duyurdu.

Öte yandan bu yılın önemli fotoğarf teknolojileri fuarlarından biri olan ve Almanya’nın Köln şehrinde 27-30 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Photokina fuarının iptal edilmeyeceği açıklandı. Ancak bu durumun şimdilik alınan bir karar olduğunu belirtelim. Son dakika bir kararla bu fuar da iptal edilebilir. Öte yandan yine fotoğraf sektörünün önemli fuarlarından biri olan ve Japonya’da gerçekleştirilecek CP+ 2020 de koronavirüs endişeli ile iptal edilmişti. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?