Çarkıfelek Kelime Yarışması bir zamanların eğlenceli televizyon programı Çarkıfelek’in mobil cihazlara uyarlanmış versiyonudur. Tıpkı televizyonda izlediğimiz gibi bu oyunda da puanların yer aldığı dönen bir platform mevcut ve bu platformu döndürerek puan biriktiriyoruz. Elbette iflas ve pas gibi ceza türleri de mevcut. Oyun orjinaline çok yakın (:

Dönen platformu çevirdikten sonra panoda yer alan soruyu tahmin etmeye çalışıyoruz. Elbette bu hiç de kolay değil ve harf almamız gerekiyor. Sınırlı sayıda çark hakkımız mevcut. Bu hakkımızı iyi kullanarak en yüksek puanı almaya çalışıyoruz. Oyunda Mehmet Ali Erbil malesef yok. Olsaydı eminim oyun daha bir renkli olurdu (:

Oyuna başlamak için Oyuna Başla butonunu çıkış yapmak için de Çıkış butonunu kullanabilirsiniz. Belirttiğiniz harfin sorulan sorunun cevabında olması halinde dönen platformdan kazandığınız puanın katlarını kazanıyorsunuz.

Son derece keyifli bir oyun olan Çarkıfelek Kelime Yarışması ailecek oynayabileceğiniz en keyifli oyunlardan bir tanesi. Oyunu oynamak için hemen indirin (:

carkifelek

İndir