Sevilen oyun Call of Duty Mobile büyük bir başarı yakaladı. Oyun 35 milyondan fazla kez indirildi.

Tencent Games imzası ile geliştirilen Call of Duty: Mobile 1 Ekim itibari ile lansmana çıktı. Yayınlanmasından kısa süre sonra milyonlarca oyuncuya ulaşan yapım, bugün yine indirme sayısı ile gündeme geldi.

Oynaması ücretsiz olarak hem Android hem de iOS platformunda lansmana çıkan Call of Duty: Mobile bünyesinde 5v5 mod ve battle royale moduna yer veriyor. Gerçek zamanlı olarak dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları karşı karşıya getiren yapım en son dün haberlerimizde yer almış ve 20 milyon indirmeyi geride bıraktığını duyurmuştuk. Bugün oyunun güncel indirilme sayısı gündeme geldi.

GamingBolt’un haberi ile edindiğimiz bilgilere göre başarılı mobil battle royale oyunu Android ve iOS platformunda toplamda 35 milyon indirmeyi geride bırakmış. Dün 20 milyon kez indirilen yapım bugün Activision’ın açıklaması ile güncel oyuncu sayısını duyurmuş oldu. Activision basın açıklamasında Call of Duty: Mobile’ın dünya çapında 35 milyondan fazla kez indirildiğini belirtmiş. iOS’ta en çok indirilen oyun haline gelen yapım, şuanda 100 ülkede en çok indirilenler listesinde ilk sırada yer alıyor.

Activision Başkanı Rob Kostich oyuncuların Call of Duty: Mobile’a olan ilgisinden memnun olduklarını, daha fazla içerik ve güncelleme yayınlamak için sabırsızlandıklarını belirtmiş. İlerleyen süreçte yeni mobil içerikler göreceğimiz böylece kesinleşti.