Borderlands 2 VR oyunu PC için çıkış yapıyor. İşte konuya dair detaylar…

Steam’de 31.00 TL gibi cazip bir fiyat etiketi ile satışlarına devam eden Borderlands 2, Borderlands 3’ün duyurulmasından sonra milyonlarca adet kopya sattı. Son aylarda inanılmaz bir popülariteye ulaşan başarılı yapım yakında VR desteği ile bilgisayar platformunda oynanacakmış.

PC Gamer’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Gearbox Software Borderlands 2’nin VR desteğine sahip olacağını duyurmuş ve geliştirme çalışmalarına başlamış. 2019’un sonbahar aylarında PlayStation 4 platformunda ücretsiz bir genişleme paketi alacak olan yapım bu genişlemeyi bilgisayar oyuncularıan sunacak mı bilinmez ancak oyuna VR desteğinin gelmesi onaylanmış.

Serinin en gelişmiş oyunu olacak olan Borderlands 3 hakkında da yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 1 yıl süreyle Epic Store’da yer alacak olan oyun ilk iki oyundan çeşitli izler taşısada yepyeni bir dünyaya ve zengin bir içeriğe sahip olarak lansmana çıkacak. Gamescom 2019’da da gösterilen yapım 13 Eylül’de tam sürüm olarak lansmana çıkacak. Artık çok az bir zaman kaldığını söyleyebiliriz.