Uzun süre önce piyasaya sürülen BlackBerry Key One modeli bir kez daha ülkemizde satışta.

BlackBerry KEYone iki yıl önce Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtıldı ve artık unutulmaya yüz tutmuş bir telefon. BlackBerry’nin hem dokunmatik ekran hem de fiziksel QWERTY klavyesini bir arada sunan telefon aslında 2017’nin yazında ülkemize giriş yaptı. Hatta telefon Ali Koç sayesinde epey popüler oldu.

İki yıl önce paralel ithalat yoluyla Türkiye’ye giriş yapan KEYone bugün BlackBerry Türkiye garantisi kapsamında tekrar satışa sunuldu. BlackBerry markasını ya da algısını bir tarafa koyarsak, Snapdragon 625 işlemcili ve 3GB RAM + 32GB dahili depolamaya sahip bir telefon için fiyatın epey yüksek olduğunun altını çizelim. Üstelik telefon hala Android 7.1 Nougat sürümünde çalışıyor. Neyse ki geçen yılın sonunda telefon Android 8.0 Oreo güncellemesini almaya başladı.

Siyah ve Black Edition renklerde listelenen telefonun fiyatı 2.949 TL ve 3.199 TL şeklinde. BlackBerry’nin kısa süre önce BlackBerry KEY2 ve BlackBerry KEY2 Lite modelleri de Türkiye’ye ayak bastı. Her iki telefonda da yine fiyatlar epey yüksek. Özellikle BlackBerry KEY2 6.999 TL‘lik fiyatıyla amiral gemisi telefonlardan bile daha pahalı.

Ürünün ülkemizde nasıl bir satış rakamı ortaya koyacağı büyük merak konusu.