Xiaomi, yeni Black Shark hamlesinde işi şansa bırakmak istemiyor.

Xiaomi‘nin oyuncu telefonu BlackShark kendine ait arayüzü sayesinde Antutu testlerinde birincilik koltuğunu kimselere kaptırmıyor. Bir süredir Xiaomi‘nin yeni bir oyuncu telefonu geliştirdiği dedikodular kulağımıza geliyordu. Bugün ise Xiaomi Black Shark 3 5G ilk kez gerçek anlamda görüldü. Nasıl mı?

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (CMIIT) tarafından onaylan Black Shark 3 5G kısa süre içinde hayatımıza girecek gibi görünüyor. Çinli basından öğrendiğimiz bilgilere göre Xiaomi Mart ayında bir lansman yapacak ve yeni nesil BlackShark serisini böylece bizlere tanıtacak.

90Hz ve 120Hz tarama hızına sahip bir ekran ile gelecek telefonun yonga seti tarafında ise beklediğiniz gibi Snapdragon 865 işlemcisi kullanılacak. LPDDR5 RAM gücü ile gelecek olan telefonda UFS 3.0 kullanılacak. Yine Çinli basın Xiaomi‘nin oyun oynama tarafında çok daha iyi bir oyun pad’i geliştirdiğini duyuruyor. Özellikle Fortnite ve Pubg gibi oyunlarda BlackShark 3 kullanıcılarının diğer kullanıcılara fark atması bekleniyor. Bakalım bunu başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.