Anakart üreticisi ünlü şirketlerden Biostar, Mining alanına katılmaya karar verdi. Böylece mining kategorisi daha da genişledi.

Bitcoin ve türevi kripto para üretmeye “mining” ismi veriliyor. Sanal madencilik, bilgisyarın gücünü kullanarak işlemi gerçekleştirme, sistem ağını koruma ve sistemdeki her kullanıcıyı senkronize hale getirme işlemi anlamları ile tanınıyor.

Kripto para üretiminde kesinlikle iyi bir işlemciye ve ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Yakın süreçte ekran kartı madenciliği, işlemci madenciliğinin ötesine geçmiş durumda.

Ekran kartları, Bitcoin madenciliğinin yapılabilmesi için gerekli olan mantıksal problemleri çözme amacı ile kullanılıyor. Söz konusu mimari, işlemcilere kıyasla çok daha verimli bir mimariyyle öne çıkıyor.

Dünyaca ünlü yonga üreticisi Biostar ise, “Madencilik” mimarisini anakart yapısına uyarlama niyetinde. Biostar’ın “mining” teknolojisini destekleyen anakartı Colorful C.B250A-BTC PLUS V20 resmi olarak duyuruldu. 6.nesil Skylake ve 7.nesil Kaby Lake mimarisini destekleyen anakart; DDR4 SO-DIMM, 6 pin PCI-Express I/O ve LGA 1151 teknolojilerine destek veriyor. Söz konusu anakartın önümüzdeki ay piyasayada olacağı tahmin ediliyor.