Teknoloji dünyasının ünlü isimlerinden Bill Gates, 1999 yılında gelecek ile ilgili bazı tahminlerde bulunmuştu. Bill Gates’in 18 yıl önce yaptığı bu tahminlerin hepsi tuttu. İşte o tahminler :

1 – Fiyat karşılaştırma siteleri
İnternetten bir ürün satın almak istediğimizde öncelikle ürünü hangi sitenin hangi fiyatlarda sattığını araştırırız. Günümüzde de bunun birçok örneğiyle karşılaşıyoruz. Bill Gates, bu sitelerin ileride bir gün var olacağını tahmin etmişti.

2 – Akıllı telefonlar
Bill Gates’in kitabını yazdığı yıllarda cep telefonu dünyasının bir numarası tahmin edebileceğiniz üzere Nokia idi. Fakat o zamanlar telefonlar şimdiki kadar akıllı değildi tabii. Bill Gates, ilerleyen yıllarda telefon üzerinden tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi birçok işlem yapabileceğimizi öngörmüştü.

3 – Kişisel asistan
İlerleyen yıllarda insanlığa en büyük yardımın ‘teknoloji’den geleceğini öngören Bill Gates, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi sanal asistanlara sahip olacağımızı öngörmüş.

4 – Evin internetten takip edilmesi
Güvenlik kameraları uzun yıllardır varlar, fakat evin internetten canlı olarak takip edilmesi? Gates, Google’ın 2014 yılında 555 milyon dolara satın aldığı Dropcam ile bu konuda da öngörü kabiliyetini kanıtlamış.

5 – Sosyal medya
Bill Gates, gelecek yıllarda insanların internet üzerinden sohbet etmelerini sağlayacak bazı programların ve internet sitelerinin var olacağını da tahmin etmişti. Şu an sosyal medyanın ne kadar güçlü bir platform olduğunu söylememize gerek var mı?