Dünyanın en popüler oyun serilerinden Battlefield, son olarak karşımıza Battlefield 1 ile çıktı. Söz konusu oyunun In the Name of the Tsar DLC’si ücretsiz oldu.

Electronic Arts, 2016 yılında piyasaya sürdüğü Battlefield 1’in, In the Name of the Tsar genişleme paketini tüm platformlar için ücretsiz yaptığını duyurdu. Anlaşılan EA, Battlefield V’in gelişine yakın elindeki oyuncu sayısını artırmaya çalışıyor diyebiliriz.

İlk olarak Eylül 2017 yılında çıkan genişleme paketi Rus ordusu, altı tane çok oyunculu harita, 11 adet yeni silah ve Putilov Garford aracı ile birlikte çeşitli içerikleri oyuna dahil ediyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz dönemler de Battlefield 1’in ilk büyük genişleme paketi olan They Shall Not Pass kısa bir süre için ücretsiz olmuştu. Bu kez de ikinci genişleme paketini ücretsiz yaptıklarına göre, belki de önümüzdeki haftalarda üçüncü ve dördüncü genişleme paketleri olan Turning Tides ve Apocalypse kesin olmasa da ücretsiz olarak verilebilir.

Diğer yandan EA, üzerinde yoğun mesai harcadığı yeni oyunu Battlefield V’in tanıtımını bugün gerçekleştirecek. Yayınlanan kısa videodan yaptığımız analizlere göre İkinci Dünya Savaşı nı temel alacak olan oyun şimdiden birçok oyuncunun dikkatini çekmiş gibi duruyor.

Ek pakete sahip olmak isteyen kullanıcılar XBOX, PlayStation ve Steam mağazaları üzerinden ek paketi indirebilirler. İndirme işlemini ücretsiz olarak kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.